ZOO Bratislava - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Bratislava
 

Bratislavská kynologická záchranárska brigáda pomáha vlkom!

Prvá lastovička v podobe finančnej pomoci našim vlkom je tu!
V nedeľu, 16. septembra sa konal druhý neoficiálny ročník Majstrovstiev Slovenska v Dog Military Parkur.
Na psovodov a ich štvornohých pretekárov čakala trať pozostávajúca z 18 prekážok v štýle military. V tejto kynologickej disciplíne pod názvom Dog Military Parkur psovod spolu so psom prekonáva prekážky v čo najkratšom čase. Psík môže byť na vôdzke, ale i bez nej a spôsob zdolávania prekážok je ľubovoľný, čiže závisí iba od majiteľa psa a zvolenej techniky. Dokonca psovod môže psíkovi na dráhe aj pomáhať.
Cieľom je, aby sa spoločne dostali na druhú stranu prekážky.

Na podporu vlka európskeho sa vyzbieralo celkovo 100 eur
Aj v tomto roku malo podujatie charitatívny charakter. Súčasťou bola zbierka určená na výstavbu nového výbehu pre vlka európskeho v ZOO Bratislava.

Vlky v Bratislave podľa organizátorov Dog Military Parkur už nutne potrebujú nový priestrannejší výbeh, aby sa zlepšili ich životné podmienky. Preto sa rozhodli venovať časť zo štartovných poplatkov na podporu výstavby nového výbehu. Od každého prihláseného účastníka preto putovalo 1 euro zo štartovacieho poplatku práve na podporu psovitej šelmy. „Počas akcie sme vyzbierali ďalších 45 eur, takže po zaokrúhlení posielame do ZOO 100 eur," uviedla Iveta Lipovská z BKZB.

Dušou" i „hnacím motorom" celej akcie je vedúca brigády (BKZB) Iveta Lipovská, no nemalá vďaka patrí o všetkým ostatným, ktorí sa aktívne podieľali na organizácii a realizácii akcie. Za ich prácou stojí snaha a obrovské úsilie predstaviť nový kynologický šport, ktorý si začína pomaly získavať priazeň milovníkov športu i psov, čoho dôkazom bola hojná účasť na druhých neoficiálnych Majstrovstvách Slovenska v Dog Military Parkur.
Organizátorom bola Bratislavská kynologická záchranárska brigáda. Portál psisvet.sk bol mediálnym partnerom.

Viac informácií o tomto podujatí nájdete tu
http://www.psisvet.sk/index.php/sport-a-relax/299-slovensko-ma-za-sebou-druhe-neoficialne-majstrovstva-v-dog-military-parkur

fotografie z akcie nájdete tu
http://biber.rajce.idnes.cz/Dog_Military_Parkur_2012/

Za finančnú pomoc a podporu projektu: Aby naše vlky spokojne vyli ĎAKUJEME!

SpäťVyhľadávanietlačidlo vstupenky online