Literárna ZOOgarden párty

Literárna ZOOgarden párty

5. august 2021

Uprostred leta a uprostred ZOO sa uskutočnil prvý výnimočný literárny večer. Večer plný literatúry, krásnych slov, inšpiratívnych ľudí a neobyčajných zvierat. Návštevníci, ktorí sa rozhodli prísť na akciu mali možnosť zažiť jedinečnú atmosféru nočnej ZOO, sledovať západ slnka, vychutnať si nádherné texty, vypočuť si skvelú hudbu a užiť si pohľad na krásne zvieratá. 

 

 

Ľúbiaci slová a zvieratá

ZOO Bratislava si v spolupráci s Miestnou knižnicou Karlova Ves pripravila pre milovníkov literatúry ale aj zvierat špeciálnu časť literárneho sit-down formátu- Do slova zaľúbení. Ide o formát, pri ktorom účinkujúci rozpráva o knihách, z ktorých číta a ktoré ľúbi. Rozpráva o tom, v akej etape života ho sprevádzali, čo mu dali, kam ho posunuli. Je to uvoľnené, hĺbavé a samozrejme na tých správnych miestach vtipné.

Ako iste tušíte jeden z dielov takéhoto literárneho sit-downu sa uskutočnil 21.7. práve  u nás v ZOO Bratislava. Atmosféra v ZOO takto večer je celkom iná. ZOO je vyľudnená, pokojná, ale zvieratá ostávajú. Na kopci s výhľadom na Kamzík tak mohli okrem krásneho slova návštevníci vidieť nádherné nosorožce, lamy či vtáky nandu.

Celkovú atmosféru literárneho večera dotváralo svätojurské vínko pestované s láskou od vinárstva Bažalík.

 

Vzácni hostia

Do ZOO prišli čítať v skutku výnimoční hostia:

Ako prvý sa slova ujal Robert Kirchhoff- autor dokumentárnych filmov Diera v hlave, Kauza Cervanová, Para nad riekov a iných.

Druhá nasledovala Slavomíra Ondrušová – známa ilustrátorka, spoluautorka knihy Zatiaľ je to takto. Vedie časopis X o súčasnej kresbe.

Lýdia Ondrušová – skvelá herečka, členka nevšedného a veľmi zásadného nezávislého divadla NUDE, fejtonistka v časopise EVA, nám sprostredkovala cez výber textov svoju cestu. Cestu do Michaloviec, cestu sama k sebe a cestu za láskou.

Jana Močková – novinárka z Denníka N píšuca o kultúre, umení, dizajne a architektúre.

Denis Bango známa postava trnavskej podzemnej i nadzemnej hudobnej scény, všestranný hudobník pôsobiaci v skupine The Wilderness a vo viacerých ďalších projektoch, (kolektív Consumeanddie, Fvck_Kvlt a The Wilderness)

Celkovú atmosféru tohto výnimočného večera zakončil svojim vystúpením Archívny chlapec. Návštevníkom sa jeho piesne tak páčili, že si vyžiadali niekoľko prídavkov.

Veríme, že tento prvý literárny večer v ZOO Bratislava bol prvý a určite nie posledný.