ZOO Bratislava - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Bratislava
 

Zoznam zvieracích želaní

Kto bol niekedy v bratislavskej ZOO určite si zapamätal i našu skupinku šimpanzov a orangutanov. Skupinka ľudoopov plná krásnych osobností, na ktoré sa nedá len tak zabudnúť :). Ak ich chvíľu pozorujete zistíte, že sa nám ľuďom niekedy až veľmi podobajú. Veď sú to aj naši najbližší príbuzní.

Najmä keď pozorujete malú Shani-Kimani...hrá sa ako nezbedné malé dieťa, niekedy robí zle ostatným členom skupiny, inokedy vyplazuje jazyk na návštevníkov, alebo sa tíško hrá s hračkami, ktoré jej dali chovatelia. No hrať sa, resp. trénovať svoj mozog a zmysly potrebujú i ostatní, dospelí členovia skupiny. Pretože platí, že čím inteligentnejšie zviera je, tým zložitejší enrichment potrebuje. Šimpanzom učenlivým i orangutanom sumatrianskym pripravujeme rôzne hračky, aby sa vo výbehoch nenudili. Radi by sme im však dopriali "profesionálne" - kong hračky, ktoré len tak ľahko "nezdolajú".

Jedna "kong hračka" stojí približne 20,-€. Sú to kvalitné hračky, vyrobené v rôznych prevedeniach, ktoré ľudoopy len tak ľahko nerozhryzú, neroztrhajú. Do hračiek im dávame potravu (med, oriešky, ovsené vločky), aby boli za námahu odmenené.  
Chovatelia a zoológovia poznajú "deštrukčné" vlastnosti našich ľudoopov, preto objednávajú hračky v overenom prevedení a kvalite, z overeného zdroja.

kong kong kong kong kong

Ak chcete spraviť našim ľudoopom radosť a kúpiť im takto na diaľku hračky, kontaktuje nás prosím na alexandra.podgorska@zoobratislava.sk

Veľmi pekne Vám ďakujeme za pomoc. Akonáhle hračky kúpime, pridáme foto / video z ich odovzdania našim ľudoopom.

Ďakujeme

Vaša ZOO Bratislava Vyhľadávanietlačidlo vstupenky online