ZOO Bratislava - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Bratislava
 

Keď darujete lásku

zubor europskyleguan  ibis cerveny dikobraz

Tiež máte občas problém s výberom darčeka pre priateľa, blízku osobu, alebo kolegyňu v práci? Príliš osobné darčeky sa nie vždy hodia, niekedy zase ťažko odhadnúť, čo by sa oslávencovi páčilo. A tak sa alkohol, bonboniéra, prípadne kvety, ktoré do týždňa stratia svoje čaro, stávajú akousi klasikou - klasikou bez nápadu! Ak chcete podarovať niečo netradičné, zmysluplné a zároveň s láskavým odkazom, ...skúste sponzoring zvierat!

Ako to funguje?
Zoologické záhrady na Slovensku i v Čechách sú príspevkové organizácie a ani jedna z nich si na seba nezarobí zo vstupného alebo zo služieb návštevníkom. Sponzoring je forma okamžitej finančnej pomoci zvieratám chovaným v zoologických záhradách. Vôbec pritom nezáleží, koľko finančných prostriedkov môžete na tento účel venovať. Pre každé zviera je stanovený ročný príspevok na chov, ktorý sa pohybuje od 15,- € do 1500,- €. Tento príspevok sa dá rozpočítať na želané obdobie, či konkrétnu sumu, podľa možností sponzora. Ak máte teda napríklad 25,- € a vašim obľúbencom je medvedík čistotný, ktorého ročný príspevok na chov je 100,- €, môžete byť jeho sponzorom na dobu 3 mesiacov. Sponzorský príspevok môžete dokonca platiť i na splátky! Ich výšku a frekvenciu si určíte sami, podľa vašich možností.

koza skrutkoroha lenoch medvedik cistotny panda červená


Výhody?
Každý sponzor má nárok na osvedčenie o sponzoringu, tabuľku pri expozícii sponzorovaného jedinca, ktorá môže byť v štandardnom znení, alebo v originálnej úprave podľa želania - ľubovoľný text, fotografia či logo. Za každých 100,- € darovaných na chov zvierat, všeobecný rozvoj ZOO, alebo rekonštrukciu a výstavbu chovného zariadenia, prináleží sponzorovi jedna voľná vstupenka do ZOO. Zoznam podporovateľov je uverejnený (po odsúhlasení samotnými sponzormi) na webovej stránke a vo výročnej správe ZOO Bratislava. Láskavosť sponzorov oceňuje ZOO Bratislava každý rok na Svetový deň zvierat voľným vstupom do ZOO, špeciálnym programom a drobným upomienkovým darčekom. Hlavnou výhodou je však dobrý pocit z pomoci v chove ohrozených druhov zvierat.

Ako začať?
Zvoľte si vami najsympatickejšie zviera, ktoré by ste radi podporili. Zoznam zvierat spolu s ročnými príspevkami na chov nájdete na webovej stránke www.zoobratislava.sk v sekcii Pomoc ZOO. Svoj zámer oznámte pracovníkom ZOO telefonicky 02/ 6010 2113, alebo emailom: alexandra.podgorska@zoobratislava.sk. Pri spisovaní darovacej zmluvy si určíte výšku príspevku, obdobie sponzoringu a vzhľad sponzorskej tabuľky. A dňom, ktorý si sami určíte sa stanete hrdým sponzorom obľúbeného chlpatého, šupinatého alebo opereného tvora.

svišť žirafa  agama krokodil

Niekoľko tipov..
Sponzoring labute čiernej je vynikajúcim darčekom pre novomanželov či zaľúbených, nakoľko labute čierne sú známe tým, že vytvárajú monogamné, trvalé páry, ktoré spolu zostávajú po celý život. Máte vo svojom okolí vášnivého rybára a už ste ako darček nakúpili všetku rybársku výbavu? Podporte nášho vášnivého rybára – pelikána bieleho, ktorý do svojho vaku dokáže naloviť až 4 kg rýb. Prototypom vzornej rodiny je skupinka gibonov zlatolícich. Zaľúbenci vytvárajú monogamné, trvalé páry a každý deň si spievajú jeden druhému love song. Rodinné zoskupenie je tak ako u ľudskej rodiny – matka, otec a deti, ktoré v dospelom veku opúšťajú rodinné sídlo. V útlom veku sú zavesené na mamičke, neskôr nastupuje na scénu giboní otecko, ktorý sa s deťmi hrá a stará sa o ne. Ak neviete, ktoré zvieratko si vybrať, skúste pozrieť do zoznamu zvierat, ktoré je možné podporiť.Vyhľadávanietlačidlo vstupenky online