ZOO Bratislava - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Bratislava
 

Programy pre ZŠ - II. stupeň

HLAVNÉ CIELE


Praktické workshopy: zber a pozorovanie hmyzu, správanie živočíchov, atď.


 

TÉMY (1 hodina)

 

Ohrozené zvieratá (IUCN)

    

Dáte si polievku zo žraločích plutiev? Nie? Objavte akými inými spôsobmi človek ohrozuje zvieratá a prispieva k ich masovému vymieraniu.


 

Strašiak menom Zero waste (workshop)

    

Je život úplne bez odpadu vôbec možný? Spoznajte zákutia zero waste hnutia a vyrobte si chutné alternatívy bežných kozmetických výrobkov.


 

Prales na tanieri - problémy palmového oleja

    

Šum vody v lese narúša zvuk ťažobných strojov. Dozviete sa o nadmernej ťažbe v pralesoch a pálčivom probléme palmy olejnej.


 

Pochybné suveníry, alebo zločiny v prírode

    

Letíte z dovolenky, zrazu Vás zastaví colník a otvorí Vám kufor. Čo tam nájde? Dozviete sa, aké suveníry nie sú vhodné, ale aj aké ďalšie hrozby číhajú na zvieratá.


 

Odpad náš každodenný 

    

Je pre Vás triedenie odpadu stále záhadou? Chcete sa dozvedieť viac o cirkulárnej ekonomike a problematike bioplastov? Toto je to správne miesto.


 

Záhady morského dna

    

Ponorte sa s nami až na dno oceána. Po ceste stretneme mnohé fascinujúce morské živočíchy - žraloky, koraly, veľryby a dozvieme sa, ako ich chrániť aj keď nemáme more.


 

BióMy

    

Spoznajte rôzne kúty sveta, ich špecifiká, ohrozenie a spôsob ochrany. Dozviete sa viac o svete plnom fantastických živočíchov a rastlín.Vyhľadávanietlačidlo vstupenky online