ZOO Bratislava - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Bratislava
 

Programy pre stredné školy

HLAVNÉ CIELE


Praktické workshopy: zber a pozorovanie hmyzu, správanie živočíchov, atď.


 

TÉMY (1 hodina)

 

Ohrozené zvieratá (IUCN)

    

Dáte si polievku zo žraločích plutiev? Nie? Objavte akými inými spôsobmi človek ohrozuje zvieratá a prispieva k ich masovému vymieraniu.


 

Genetika v ZOO

    

Prečo nie je dobré chovať biele tigre? Spoznajte princípy genetiky v zoo. Dozviete sa ako fungujú záchranné programy a genetická diverzita zvierat.


 

Strašiak menom Zero waste (workshop)

    

Je život úplne bez odpadu vôbec možný? Spoznajte zákutia zero waste hnutia a vyrobte si chutné alternatívy bežných kozmetických výrobkov.


 

Prales na tanieri - problémy palmového oleja

    

Šum vody v lese narúša zvuk ťažobných strojov. Dozviete sa o nadmernej ťažbe v pralesoch a pálčivom probléme palmy olejnej.


 

Odpad náš každodenný

    

Je pre Vás triedenie odpadu stále záhadou? Chcete sa dozvedieť viac o cirkulárnej ekonomike a problematike bioplastov? Toto je to správne miesto.


 

Záhady morského dna

    

Ponorte sa s nami až na dno oceána. Po ceste stretneme mnohé fascinujúce morské živočíchy - žraloky, koraly, veľryby a dozvieme sa, ako ich chrániť aj keď nemáme more.


 

BióMy

    

Spoznajte rôzne kúty sveta, ich špecifiká, ohrozenie a spôsob ochrany. Dozviete sa viac o svete plnom fantastických živočíchov a rastlín.Vyhľadávanietlačidlo vstupenky online