ZOO Bratislava - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Bratislava
 

Programy pre ZŠ - I. stupeň

HLAVNÉ CIELE


 

TÉMY

 

ĽUDOOPY A MY (40 min. program + 20 min. sprevádzanie)

    

Sú našimi najbližšími príbuznými a máme toho spoločného viac, ako si myslíme. Preskúmajte s nami rôzne druhy ľudoopov. Dozviete sa viac o ich živote, správaní i ohrození. 


 

PO STOPÁCH MAČKOVITÝCH ŠELIEM (40 min. + 20 min.)

    

Odhaľte s nami tajomstvá týchto majestátnych zvierat. Dozviete sa prečo sú tigre ohrozené, budete vedieť rozoznať jaguára a leoparda a spoločne sa zahráme na leviu svorku.


 

SLIMÁKY A INÉ ZÁZRAČNÉ BEZSTAVOVCE (workshop 40 m.)

    

Obzrite si africké slimáky zblízka! Vôbec nie sú škaredé a neužitočné. Spoločne sa vydáme po stopách aj iných úžasných suchozemských a vodných bezstavovcov a obzrieme si spolu hmyzie hotely.


 

SPOZNAJ DIVY AFRIKY (40 min. + 20 min.)

 

    

Preneste sa s nami, aspoň na chvíľu, na africkú savanu. Spoznajte rôzne druhy antilop, ich superschopnosti, alebo sa poriadne poobzerajte po škvrnách žiráf a pruhoch zebier. 


 

ZÁHADY MORSKÉHO DNA (40 min.)

    

Ponorte sa s nami až na dno oceána. Po ceste stretneme mnohé fascinujúce morské živočíchy - žraloky, koraly, veľryby a dozvieme sa, ako ich chrániť aj keď nemáme more.


 

PRÍRUČKA ZÁCHRANCU PLANÉTY (40 min.)

    

Staňte sa ekológmi a pomôžte nám zachrániť Zem! Dozviete sa ako správne triediť, ako sa správať v prírode a ako aj malými krokmi viete pomôcť zachrániť našu planétu.


 

POCHYBNÉ SUVENÍRY ALEBO ZLOČINY V DIVOČINE (40 min.)

    

Letíte z dovolenky, zrazu Vás zastaví colník a otvorí Vám kufor.

Čo tam nájde? Dozviete sa, aké suveníry nie sú vhodné, ale aj aké ďalšie hrozby číhajú na zvieratá.Vyhľadávanietlačidlo vstupenky online