ZOO Bratislava - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Bratislava
 

Sprevádzanie pre školy

Prejdite sa s našou lektorkou areálom ZOO a dozviete sa množstvo zaujímavostí zo sveta zvierat. Táto ponuka je vhodná ako samostatná aktivita pre deti MŠ, žiakov a študentov ZŠ, SŠ a VŠ, ale aj ako doplnok k výukovým programom.

Sprevádzanie je počas školského roku školám poskytované zdarma a trvá približne 30 – 40 minút.

 


 

OKRUHY

 

PO STOPÁCH VEĽKÝCH MAČIEK

       

Odhaľte s nami tajomstvá týchto majestátnych šeliem. Naučte sa rozoznať leoparda a jaguára. Dozviete sa, prečo sú tigre ohrozené a v čom sa levy líšia od iných mačkovitých šeliem.

Sprevádzanie spojené s ukážkou preparátov v spodnej časti ZOO pri Pavilóne šeliem.


V EURÓPSKOM LESE

       

Pozrite sa s nami bližšie na zvieratá, ktoré žijú v našich lesoch. Diviak lesný, rys ostrovid, vlk eurázijský, zubor európsky. Väčšinou žijú skryto, no s nami si ich môžete pozrieť zblízka.

Sprevádzanie v lesnej časti ZOO.


NELIETAME, BEHÁME

       

Nandu, emu, pštros. Nie všetky vtáky dokážu lietať, aj keď majú krídla. Viete ich rozoznať? Ak chcete vedieť viac, poďte sa s nami pozrieť na veľké nelietavé vtáky z rôznych kontinentov.

Sprevádzanie spojené s ukážkou preparátov v hornej časti ZOO (lúka).


ZVIERATÁ V OHROZENÍ

       

Niektoré už raz vo voľnej prírode vyhynuli, no vďaka zoologickým záhradám sa ich podarilo do divočiny vrátiť. Iným druhom vyhynutie bezprostredne hrozí. Čomu čelia vo voľnej prírode? Podarí sa nám zachrániť aspoň niektoré z nich?

Sprevádzanie v strednej časti ZOO pri kriticky ohrozených druhoch.


NAŠI NAJBLIŽŠÍ PRÍBUZNÍ

       

Spoznajte s nami naše ľudoopy. Sú našimi najbližšími príbuznými a máme toho spoločného viac, ako si myslíme. Dozviete sa viac o ich živote, správaní i ohrození.

Sprevádzanie v strednej časti ZOO a v Pavilóne primátov.

 


PO AFRIKE NA KOPYTÁCH

       

Vedeli ste, že niektoré antilopy dokážu vycítiť dážď? Poznáte najmenšiu antilopu na svete? A viete, prečo má zebra pásiky? Dajme šancu kopytníkom, aby nám odkryli fascinujúce tajomstvá zo svojho života a vyrozprávali príbehy zo života v Afrike.

Sprevádzanie v strednej časti ZOO pri výbehoch afrických kopytníkov.

 


PRECHÁDZKA TROPICKOU ZÁHRADOU

       

Hady nie sú slizké a korytnačky nedokážu vyjsť zo svojho panciera. Trópy sú domovom obrovského množstva živočíšnych druhov. Poďte sa s nami pozrieť na fascinujúci svet plazov a tajuplných tvorov v korunách stromov.

Sprevádzanie v teráriu a exotáriu spojené s ukážkou preparátov.

 

 Vyhľadávanietlačidlo vstupenky online