ZOO Bratislava - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Bratislava
 

Nový výbeh pre medveďa hnedého - "nový domov v tieni stromov".

Chystá sa nový výbeh pre medveďa hnedého!

Medveď hnedý v ZOO Bratislava sa nachádza vo výbehu, ktorý bol vybudovaný v roku 1960 podľa vtedajších trendov. Výbeh bol teda z betónu, čo malo zabezpečiť jeho jednoduchú údržbu. Rozmery, ktoré aktuálny výbeh má, mali zaručiť, aby zviera bolo pre návštevníkov vždy viditeľné. Keďže súčasné trendy sú úplne odlišné a dbajú najmä na komfort zvieraťa, rozhodli sme sa, že po úspešnom vytvorení nového výbehu pre naše vlky, sa pustíme do nového výbehu pre nášho medveďa hnedého - Félixa.

Nový výbeh by mal zabezpečiť dostatočný životný priestor až pre 3 medvede. Mal by mať rozlohu 2 futbalových ihrísk a nachádzať sa v lesnej časti ZOO, kde bude dostatok stromov. Predpokladané náklady na výstavbu nového výbehu sú vyčíslené na sumu 500 000 EUR. Rovnako ako výbeh pre vlky, ani výbeh pre medvede bohužiaľ nedokážeme vybudovať z vlastných zdrojov. Preto by sme sa chceli obrátiť s prosbou o pomoc na vás, našich kamarátov a priaznivcov. S vašou finančnou podporou veríme, že sa nám výbeh pre Félixa v tieni stromov, podarí vybudovať.

Ak by ste mali záujem finančne podporiť výstavbu nového výbehu pre medvede hnedé:

Číslo účtu: SK35 7500 0000 0000 2584 9043

Do poznámky uveďte:  medved hnedy

V prípade otázok kontaktujte prosím naše oddelenie vzdelávania a marketingu v ZOO Bratislava prostredníctvom e-mailu: alexandra.podgorska@zoobratislava.sk

Ďakujeme!

terajsi vybeh medveda hnedeho  takyto vybeh by sme medvedom chceli vybudovat  logo kampane - novy domov v tieni stromov

 Fotografie:

1. Terajší výbeh pre medvede hnedé.

2. A takýto výbeh by sme pre medvede hnedé chceli vybudovať:).

3. Logo kampane - nový domov v tieni stromov.

 

SpäťVyhľadávanietlačidlo vstupenky online