Základné informácie o sponzoringu

 

Aj v súčasnej dobe stále málo ľudí pozná skutočný význam moderných zoologických záhrad. Už dávno nie sú zoologické záhrady len živým múzeum a ich prvoradou úlohou nie je iba chov živočíšnych druhov v uzavretých chovných zariadeniach. Práve naopak. Žijeme v dobe, kedy sa už pomaly denne stretávame s pojmami ako ekologická zmena klímy, záchrana planéty, hromadenie odpadu, globálne otepľovanie, udržateľnosť rozvoja, exponenciálny rast ľudskej populácie, znižovanie druhovej rôznorodosti, zmena biodiverzity a s tým súvisiace čoraz viac skloňované slová – ohrozené živočíšne druhy, vymieranie niektorých druhov či ich úplné vymiznutie zo zemského povrchu. Za vymieranie či vymiznutie niektorých živočíšnych druhov môže v prvom rade človek svojím správaním

Jednou z najdôležitejších úloh našej zoologickej záhrady je záchrana ohrozených druhov zvierat. Niektoré z nich vďaka ľudskej rozpínavosti vymizli z prírody a prežívajú už len v zajatí. Naša zoologická záhrada je príspevková organizácia a náklady na jej prevádzku nepokrývajú poplatky zo vstupného. Ponúkame preto aj verejnosti možnosť zapojiť sa do pomoci a podporiť formou sponzorstva naše zvieratká.

Ako na to?

Veľmi jednoducho. Vyberte si zvieratko, ktoré je blízke vášmu srdcu (kompletný zoznam zvierat nájdete priamo v darovacom formulári). Vyplňte darovací formulár a my vás budeme v čo najkratšej dobe kontaktovať. Na emailovú adresu vám zašleme návrh darovacej zmluvy, kde nájdete všetky potrebné informácie a aj údaje k platbe. Po jej skontrolovaní a prípadnom doplnení, zmluvu podpíšte  a oskenovanú pošlite späť na email. Mailovou komunikáciou šetríme čas a správame sa zodpovedne k životnému prostrediu. Po podpise darovacej zmluvy za stranu obdarovaného (ZOO Bratislava) vám originál zmluvy spolu s darovacím certifikátom o sponzoringu pošleme poštou.

Koľko a na čo môžete prispieť?

Prispieť môžete buď na ročnú kŕmnu dávku (zahŕňajúcu aj enrichment) alebo na ostatné náležitosti spojené so starostlivosťou o zvieratá (napríklad rekonštrukcia chovných zariadení či všeobecný rozvoj ZOO). Suma na ročnú kŕmnu dávku zvieraťa je pevne stanovená a je odporúčaná. Minimálna výška príspevku je 15 EUR. Platiť môžete jednorázovo alebo na splátky a to prevodom na bankový účet alebo v hotovosti na ekonomickom oddelení ZOO.

Obdarujte svojho blízkeho

Radi by ste svojmu priateľovi, dcére, otcovi, hocikomu z rodiny či blízkych darovali niečo netradičné, iné? Chceli by ste, aby váš darček mal zároveň zmysel a nezapadol na dno skrine? Máme pre vás skvelé riešenie. Darujte sponzorstvo vybraného zvieratka v ZOO. Zoznam zvierat, ktoré môžeš podporiť nájdeš priamo v darovacom formulári.

Čo za to?

Každý sponzor má nárok na darovací certifikát, ktorý je akýmsi symbolickým osvedčením o sponzorstve v našej ZOO. K výbehu daného zvieratka zároveň umiestnime sponzorskú tabuľku štandardných rozmerov s vlastným textom. Za každých 100 eur, ktoré prispejete na sponzoring vám prináleží jedna voľná vstupenka do ZOO ročne na jednorázový vstup. Láskavosť sponzorov oceňujeme každý rok aj Dňom pre sponzorov, kedy majú sponzori a ich rodinný príslušníci vstup do ZOO zadarmo. Špeciálny program či malá pozornosť je vďakou za vašu pomoc. Zoznam podporovateľov uverejňujeme (po odsúhlasení samotnými sponzormi) na webovej stránke a vo výročnej správe ZOO Bratislava.

Niekoľko tipov..

Sponzoring labute čiernej je vynikajúcim darčekom pre novomanželov či zaľúbených, nakoľko labute čierne sú známe tým, že vytvárajú monogamné, trvalé páry, ktoré spolu zostávajú po celý život. Máte vo svojom okolí vášnivého rybára a už ste ako darček nakúpili všetku rybársku výbavu? Podporte nášho vášnivého rybára – pelikána bieleho, ktorý do svojho vaku dokáže naloviť až 4 kg rýb. Prototypom vzornej rodiny je skupinka gibonov zlatolícich. Zaľúbenci vytvárajú monogamné, trvalé páry a každý deň si spievajú jeden druhému „zaľúbené pieseň“. Rodinné zoskupenie je tak ako u ľudskej rodiny – matka, otec a deti, ktoré v dospelom veku opúšťajú rodinné sídlo. V útlom veku sú zavesené na mamičke, neskôr nastupuje na scénu giboní otecko, ktorý sa s deťmi hrá a stará sa o ne. 

ĎAKUJEME ZA PODPORU A PRIAZEŇ!